» مطالب » اخبار کسب و کار » آشنایی با ابزار ترندیکس، ابزاری برای رشد اپلیکیشن‌ها
ابزار ترندیکس
اخبار کسب و کار

آشنایی با ابزار ترندیکس، ابزاری برای رشد اپلیکیشن‌ها

خرداد 26, 1403 5036

ترندیکس یک ابزار جامع برای تحلیل وضعیت، رقبا و رشد اپلیکیشن‌ها و بازی‌هاست. این ابزار چهار سال پیش معرفی شده و طی چند ماه گذشته دچار تغییرات گسترده و افزوده شدن امکانات جدید شده است. در این مقاله، قصد داریم این سرویس را بررسی کنیم و ببینیم چگونه و تا چه اندازه می‌تواند در رشد اپلیکیشن شما موثر باشد.

این سرویس به شما امکان می‌دهد هر اپلیکیشنی را که مایل هستید، آنالیز کنید. در واقع، این سرویس راهکاری عالی برای آنالیز رقبای شماست، چیزی که پیش از این تنها از طریق ابزارهای گران‌قیمت خارجی امکان پذیر بود. این تنها بخشی از امکانات ترندیکس است و در ادامه به معرفی سایر ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

برای شروع بررسی یک پروژه، اولین قدم وارد کردن آن در بخش سرچ داشبورد است. در این مرحله، شما می‌توانید انتخاب کنید که اطلاعات کدام فروشگاه اپلیکیشن را برای اپ مدنظر ببینید و اطلاعات کلی از آن به‌دست آورید. با درج هر اپلیکیشن، اطلاعات کلی آن در فروشگاه، محتوای متنی و تصویری و نسخه‌ها را نمایش می‌دهد.

در بخش اطلاعات عمومی اپلیکیشن، شما می‌توانید مواردی همچون نسخه‌ها، رتبه در فروشگاه، تعداد دانلودها و نظرات، دموگرافیک، تاریخچه نصب فعال، جاسوسی کلیدواژه و آمار سرچ تبلیغات را ببینید.

ترندیکس در سه بخش می‌تواند برای اپلیکیشن شما ارزش آفرینی کند: بهبود بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (ASO)، بهبود تبلیغات در فروشگاه‌های اپلیکیشن و تحقیقات بازار و بررسی رقبا.

بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (ASO) به معنای بهبود صفحه اپلیکیشن به منظور افزایش رتبه آن در نتایج جستجو است. بخش سرچ داشبورد مخصوص فعالیت‌های ASO اپلیکیشن شما است. با استفاده از ابزارهای این بخش می‌توانید کلیدواژه‌های مناسب برای ASO اپلیکیشن خود را پیدا کنید و بررسی کنید که وضعیت رتبه‌بندی شما پس از بهینه‌سازی چگونه تغییر می‌کند.

ترندیکس چهار ابزار جذاب برای بهبود ASO دارد:

جاسوسی کلیدواژه: در این بخش می‌توانید رتبه کلیدواژه‌های مختلف یک اپلیکیشن را در فروشگاه‌های اپلیکیشن بررسی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید اپلیکیشن “دیوار” در جستجوی کلمه “املاک” در کافه‌بازار در چه رتبه‌ای قرار دارد.

بعد از تحقیق کلمات کلیدی با استفاده از ابزارهای قبلی، می‌توانید از ابزار “سرچ کلیدواژه” برای بررسی بیشتر استفاده کنید. این ابزار به شما امکان می‌دهد که ببینید در هر کلیدواژه، چه کلماتی رتبه دارند و روند تغییرات رتبه این کلمات در طول زمان چگونه بوده است.

همچنین، تبلیغات در فروشگاه‌های اپلیکیشن یکی از استراتژی‌های مهم برای افزایش نصب اپلیکیشن‌ها محسوب می‌شود. این تبلیغات می‌توانند در دو فرم انجام شوند: از طریق گوگل ادز بر روی گوگل پلی یا از طریق داشبورد تبلیغات در فروشگاه‌های اپلیکیشن داخلی.

برای بهبود این تبلیغات، علاوه بر استفاده از ابزارهای بخش ASO برای یافتن کلیدواژه‌های مناسب، می‌توانید از بخش “آمار سرچ ادز” نیز کمک بگیرید. این بخش به شما امکان می‌دهد که رقبا را بررسی کرده و ببینید آن‌ها بر روی چه کلیدواژه‌هایی رتبه دارند و تقریباً چه میزان ورودی از آن‌ها می‌گیرند.

با استفاده از ترندیکس، می‌توانید به راحتی نبض بازار را ببینید:

بررسی روند رشد اپلیکیشن‌ها: در بخش آمارها، می‌توانید روند رشد اپلیکیشن‌ها را بررسی کرده و ببینید بازار و رقبا چطور پیش می‌روند. همچنین می‌توانید بر اساس کشور، زمان و دسته‌بندی، اپلیکیشن‌های برتر را شناسایی کنید.
شناخت ترندها: با استفاده از ترندیکس، می‌توانید اپلیکیشن‌هایی که بیشترین رشد و افت را داشته‌اند را بررسی کرده و از وضعیت بازار آگاه شوید.
اطلاع از جزییات کلیدی: ترندیکس داده‌های مهم اپلیکیشن‌ها را ارائه می‌دهد، مانند تعداد دانلودها، نظرات کاربران، وضعیت عملکردی و رتبه‌بندی در لیست‌های اصلی و دسته‌بندی‌های استورها.
آگاهی از ترندهای تکنولوژی: ترندیکس امکان بررسی SDK های اپلیکیشن‌های ایرانی و خارجی را نیز فراهم می‌کند، که به تیم فنی شما کمک می‌کند تا از ترندهای این حوزه آگاه بوده و پیشرو باشند.
در مجموع، ترندیکس به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی نبض بازار را ببینید، ترندها را بشناسید و از جزییات کلیدی اپلیکیشن‌ها و ترندهای تکنولوژی مطلع شوید.

در کل، Trendyix یک ابزار کاربردی برای هر اپلیکیشن و بازی ای است که به دنبال افزایش رشد ASO، تبلیغات و تحقیقات بازار است. به عبارت دیگر، Trendyix یک مجموعه ابزارهایی است که به شما کمک می‌کند بدون پیچیدگی فعالیت‌های بازاریابی اپلیکیشن و بازی خود را پیش ببرید. برای آشنایی بیشتر می‌توانید در Trendyix ثبت‌نام کرده و با ۸۰ درصد تخفیف اشتراک آن را تهیه کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

shaterian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×