» مطالب » دیگر رسانه ها » بهترین زمان انتقال گیاهان گلدانی به داخل خانه در زمستان
بهترین زمان انتقال گیاهان گلدانی به داخل خانه در زمستان
دیگر رسانه ها

بهترین زمان انتقال گیاهان گلدانی به داخل خانه در زمستان

فروردین 31, 1403 6083

اکنون که دما در حال کاهش است، گیاهان فضای باز ما نیز در این فصل احساس سرما خواهند کرد. و اگر چندین گیاه دوست داشتنی یا سبزیجات خانگی در حیاط خلوت یا بالکن خود دارید، باید بدانید بهترین زمان انتقال گیاهان به خانه چه زمانی هست . در ادامه این مقاله با وبسایت نمیدونستم همراه باشید.

اگر آنها را به موقع وارد خانه نکنید، یخبندان سرد یا هوای شدید می تواند به گیاهان آسیب برساند. علائم رایج شامل پژمرده شدن شاخ و برگ، لبه های قهوه ای برگ یا شاخ و برگ قهوه ای یا مچاله شده است در این صورت باید یاد بگیرید که چگونه گیاهی را که در حال مرگ است نجات دهید.

به خاطر داشته باشید، گونه های مقاوم خاصی وجود دارد که می توانند با دمای فصل زمستان مقابله کنند، بنابراین بررسی کنید که آیا گیاهان شما برای منطقه محیط زیست شما مناسب هستند یا خیر.

بنابراین، اگر می خواهید گیاهان خود را از یخ زدگی محافظت کنید، بدانید چه زمانی باید گیاهان خود را برای زمستان به داخل بیاورید

بهترین زمان برای آوردن گیاهان کانتینری به داخل خانه چه زمانی است؟

به گفته کارشناسان، بهترین زمان انتقال گیاهان به خانه زمانی است که دمای شبانه به زیر 55 تا 60 درجه فارنهایت می رسد. در حالی که روز خاص و معینیبرای این کار وجود ندارد، معمولاً در اوایل پاییز یا تا پس از آخرین یخبندان است. البته این به موقعیت مکانی و تغییرات فصلی محل زندگی شما بستگی دارد.

قبل از آوردن گلدان ها به داخل، مهم است که ابتدا گیاهان خود را رفع اشکال کنید. خاک را از نظر بیماری و حشرات مانند شپشک آردآلود یا کنه های عنکبوتی که ممکن است سایر گیاهان آپارتمانی اطراف را آلوده کنند، بررسی کنید.

گیاه یخ زده

کارشناسان توصیه می کنند گلدان ها را حدود 15 دقیقه در آب ولرم خیس کنید تا از شر هر گونه حشره خلاص شوید. سپس گیاهان را کاملاً بشویید تا گرد و غبار، زباله ها و همچنین هر گونه آفت پنهان را از بین ببرید.

علاوه بر این، بهتر است گیاهان را قبل از آبیاری، در صورتی که دارای حشرات هستند، یا اگر گیاهان شما از ظروف اصلی رشد کرده اند، دوباره گلکاری کنید.

چگونه از گیاهان خود در داخل خانه مراقبت کنیم

برای گیاهانی که به نور بیشتری نیاز دارند، سعی کنید آنها را روی پنجره های رو به جنوب یا نزدیک آن قرار دهید، در حالی که گیاهانی که  به نور نیاز ندارند، می توانند در پنجره های رو به شرق یا غرب به خوبی عمل کنند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا گیاهان فضای باز شما با شرایط نوری جدید سازگار شوند، با این حال، شما باید شروع به دیدن علائم رشد جدید کنید.

علاوه بر این، سعی کنید گیاهان خود را به اندازه معمول آبیاری نکنید. این به این دلیل است که رطوبت با سرعت کمتری تبخیر می شود. همچنین مهم است که حفره خروج آب خوبی برای ظروف گلدانی خود داشته باشید تا از خطر پوسیدگی ریشه جلوگیری کنید. در غیر این صورت با گیاهی که بیش از حد آبیاری شده است برای صرفه جویی مواجه خواهید شد.

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید گردش هوا و شرایط است. این به خصوص اگر گرمایش داخلی داشته باشید، هوا برای گیاهان شما بسیار خشک می شود. در این صورت ممکن است مه پاش کردن یا قرار دادن یک مرطوب کننده در نزدیکی گیاهان آپارتمانی مفید باشد. همچنین مصرف کود را در ماه های زمستان کاهش دهید، زیرا ممکن است رشد آن را کند کند.

کدام گیاهان را باید داخل محیط خانه آورد؟

به طور معمول، گیاهان چند ساله ، ظریف باید در دمای انجماد به داخل آورده شوند. گیاهان محبوب عبارتند از بگونیا، هیبیسکوس، رزماری، ساکولنت، شمعدانی و درختان مرکبات

در حالی که گیاهان مقاومی مانند مریم گلی، گل همیشه بهار، گل اطلسی و گل اطلسی می توانند برای زمستان در فضای باز بگذارند زیرا این گیاهان برای فصل بعد جوانه می زنند و جوانه می زنند.

منبع  سایت :nemidunestam.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×