» مطالب » دیگر رسانه ها » مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟
دیگر رسانه ها

مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟

تیر 12, 1403 2014

تاثیرات فوق العاده مراقبت از پوست در شب 

مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟

خواب یکی از مهم‌ترین عواملی است که روی زیبایی پوست و مو موثر است و یکی از نکات مراقبت پوست در شب است، مشکلات و کمبود خواب می‌تواند باعث تاثیرات منفی روی بدن از جمله پوست و مو شود، ترشح هورمون‌ها در طی خواب علاوه بر تاثیرات مثبت روی سیستم کلی بدن، تاثیر چشمگیری روی پوست دارد بطوریکه با کمترین کم خوابی میتوان علائمی مانند پف دور چشم، گودی چشم، افزایش کهیر پوست و خشکی پوست را مشاهده کرد،رعایت این موضوع می‌تواند یکی از روش‌های مراقبت از پوست صورت تلقی شود که با انجام چند روتین ساده در طی خواب می‌توانید به چرخه‌ی زیبایی خود کمک کنید، در ادامه به روتین‌های موثر زیبایی پرداخته‌ایم:

 

  1. خواب کافی

خواب کافی نقش بسیار مهمی در بازسازی سلول‌های بدن  و ترشح هورمون‌های لازم دارد که  باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و  شادابی و سلامت پوست دارد، حتما مهم است با توجه به سن خواب کافی میانگین 8 ساعت را در طول شبانه روز داشته باشید.

مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟

  1. استفاده از بالش ساتن یا ابریشم

بالشتک های ساتن یا ابریشم کمتر باعث ترکیدگی مو می شوند و همچنین کمتر باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شوند.

استفاده از بالش نامناسب باعث انتقال آلودگی روی پوست و ایجاد آکنه و جوش می‌شود و همچنین اگر جنس بالش نامناسب باشد این مورد باعث ایجاد چین و چروک روی پوست می‌شود، سفتی و نرمی و جنس الیاف بالش هم باید به گونه‌ای باشد که گردن تحت فشار قرار نگیرد.

  1. حالت خواب

یکی دیگر از عواملی که روی زیبایی پوست موثر است نحوه خوابیدن در طول شب است، خوابیدن به پهلو و روی شکم فشار زیادی روی صورت وارد می‌کند و باعث ایجاد چین و چروک روی پوست می‌شود، بهترین حالت خوابیدن در طول شب، خوابیدن به پشت است که فشاری روی پوست وارد نمی‌کند و همچنین به مرطوب ماندن پوست کمک می‌کند.

  1. هیدراتاسیون بدن

نوشیدن آب قبل از خواب نقش موثری در کمک به بدن جهت رفع سموم در طی زمانی که خواب هستید دارد، وظایف هیدراتاسیون تنظیم دمای بدن، افزایش عملکرد اندام‌ها و همچنین بهبود خواب  و حفظ میزان آب بدن در طول خواب دارد.

 

  1. استفاده از مرطوب کننده:

استفاده از یک مرطوب کننده خوب برای حفظ رطوبت پوست در طول شب ضروری است، از آنجایی که در طول روز به علت‌های مختلف مانند شستشوی پوست و یا تغییر سطح PH پوست ممکن است پوست خشک شود، استفاده از مرطوب کننده می‌تواند به حفظ رطوبت پوست و عدم واکنش پوست و اصطکاک آن با رختخواب وایجاد چین و چروک  در طول شب شود.

مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟

  1. استفاده از کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم در طول شب می تواند به کاهش چین و چروک ها و پف و سیاهی زیر چشم کمک کند.

مراقبت پوست در شب چرا مهم است و چه تاثیری دارد؟

  1. استفاده از مرطوب کننده دست و پا

همانطور که مراقبت و زیبایی پوست صورت اهمیت دارد، زیبایی پوست دست و پاها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، پیشنهاد می‌شود برای زیبایی پوست دست و پا، قبل از خواب از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

 

 

با رعایت موارد ذکر شده می‌توانید در روند پیری پوست خود تاثیرگذار باشید و با توجه به نکات این روتین ساده‌ قبل از خواب، پوستی شاداب و سالم داشته باشید، برای مقالات بیشتر در زمینه‌ی نکات مراقبتی و آرایشی پوست و مو می‌توانید مجله ی زیبایی نازرخ را دنبال کنید.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×