» مطالب » اخبار کسب و کار » “پیش‌بینی ظهور ۲۵۰ یونیکورن جدید در آسیا تا سال ۲۰۳۰”
"پیش‌بینی ظهور ۲۵۰ یونیکورن جدید در آسیا تا سال ۲۰۳۰"
اخبار کسب و کار

“پیش‌بینی ظهور ۲۵۰ یونیکورن جدید در آسیا تا سال ۲۰۳۰”

دی 13, 1402 60175

بر اساس تحقیقات جدید، منطقه آسیا به سرعت در حال تجربه سرمایه‌گذاری‌های دیجیتال از طریق مسیر عرضه اولیه سهام عمومی است. بیش از ۳۰ شرکت در این منطقه از این راه سرمایه‌گذاری کرده و به بازار می‌آیند.

همچنین، آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به سرعت به عنوان یک مرکز جدید برای استارتاپ‌ها در حال ظهور است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۳۰، این منطقه شاهد ظهور ۱۰۰ یونیکورن (شرکت‌های با ارزش بیش از یک میلیارد دلار) و ۲۵۰ سونیکورن (شرکت‌های با ارزش بین ۵۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار) خواهد بود.

تحقیقات انجام شده توسط RedSeer Strategy Consultants، یک مشاور جهانی در زمینه دیجیتال، نشان می‌دهد که بیش از ۳۰ شرکت در منطقه MENA قصد دارند سرمایه‌گذاری دیجیتالی انجام دهند و این سرمایه‌گذاری‌ها به صورت عمومی از طریق عرضه اولیه سهام (IPO) عرضه خواهند شد.

شرکت‌های Apparel’s 6th Street، Landmark Group، Al Tayer’s OUNASS، Mashreq’s mashreq neo و stcpay STC به نظر می‌رسد که جزء نامزدهای محتمل برای انجام عرضه اولیه سهام در آینده هستند.

در حال حاضر، منطقه MENA تنها شش یونیکورن دارد که چهار تای آنها در امارات متحده عربی واقع شده‌اند. اما این منطقه دارای ۴۵ شرکت سونیکورن نیز است.

پیش‌بینی شده است که با توجه به افزایش اقتصاد دیجیتال در منطقه MENA تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار، استارتاپ‌ها در این منطقه به طور گسترده‌تری در اختیار بخش‌های مختلف ظاهر خواهند شد. تعداد قابل توجهی از این استارتاپ‌ها ممکن است در این دوره به عنوان یونیکورن‌ها و سونیکورن‌ها شناخته شوند.

با توجه به پیش‌بینی RedSeer، برخی از بخش‌های اقتصادی که احتمالاً تعداد بیشتری از یونیکورن‌ها را تولید می‌کنند، عبارتند از:
1. بخش خرده‌فروش آنلاین (e-tailing) با حداکثر ۲۶ یونیکورن.
2. بخش فین‌تک با ۲۵ یونیکورن در رتبه دوم.
3. دیگر بخش‌ها که به طور کلی می‌توانند ۴۹ یونیکورن تولید کنند.

در حال حاضر، شرکت‌های خرده‌فروش آنلاین مانند noon، SharafDG، centrepoint، ۶thStreet.com و JUMIA در حال تبدیل شدن به یونیکورن می‌باشند. همچنین، شرکت‌های فین‌تک مانند Fawry، paymob، tamara، tabby و stcpay نیز از جمله فین‌تک‌های مهمی هستند که در آینده به عنوان یونیکورن‌ها شناخته می‌شوند.

منطقهٔ خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به عنوان یک مرکز جذاب برای استارت‌آپ‌ها به شدت درآمده است. سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها در این منطقه به دلیل رشد اقتصادی قابل توجه و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها جذب شده‌اند. این فرصت‌ها به استارت‌آپ‌ها امکان می‌دهد که کسب‌وکارهای خود را گسترش دهند.

راهول داسگوپتا، یک سرمایه‌گذار فرشته و رئیس بخش آموزش و مهارت‌ها در مدرسه بازرگانی گلوبسین، اعلام کرده است که منطقه MENA دارای معدن طلایی از بازارهای دست‌نخورده است. او با اشاره به جمعیت جوان و آگاه به فناوری این منطقه، به عنوان یک فاکتور اصلی برای پذیرش فناوری‌ها و محصولات نوین اشاره کرده است.

داسگوپتا تأکید دارد که MENA دارای یک بازار غنی و آماده برای نوآوری در حوزه‌های تجارت الکترونیک، فین‌تک، و مراقبت‌های بهداشتی است. با یک بازار مصرف‌کننده رو به رشد و ارزش بیش از ۲ تریلیون دلار، استارت‌آپ‌ها در این منطقه پتانسیل بزرگی برای موفقیت دارند.

وی اظهار داشته که حمایت فعال دولت‌ها از کارآفرینی و نوآوری، جمعیت جوان و آموزش‌های مؤثر، همچنین موقعیت جغرافیایی منطقه از جمله عوامل مؤثر در جذب استعدادها و سرمایه‌گذاری‌های جهانی در این منطقه محسوب می‌شوند.

زید محسن کیدوایی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت STRABL، یک استارت‌آپ فین‌تک مستقر در دبی، تأکید داشته که اکوسیستم استارت‌آپی MENA می‌تواند شاهد پیشرفت چشم‌گیری باشد، زیرا ایده‌های نوین در حال افزایش هستند. او اظهار کرده که بازار در حال حاضر آماده‌تر به پذیرش ابتکارات و ایده‌های نوینتر است. با این حال، کیفیت استارت‌آپ‌ها و حمایت مناسب از سرمایه‌گذاران منطقه‌ای، اهمیت دارد تا این استارت‌آپ‌ها بتوانند جذب سرمایه‌گذاران جهانی شوند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

نویسنده سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×