» مطالب » دیگر رسانه ها » 4 نکته مهم در خرید زئولیت کشاورزی
4 نکته مهم در خرید زئولیت کشاورزی
دیگر رسانه ها

4 نکته مهم در خرید زئولیت کشاورزی

اردیبهشت 17, 1403 0026

زئولیت کشاورزی ماده معدنی پرکاربرد و جادویی معروف به کود هوشمند طبیعت، جزو بی ضرر ترین و خوش قیمت ترین کود های حال حاضر موجود در بازار است.

با توجه به این که زئولیت کشاورزی دارای ویژگی هایی همچون طبیعی، بی ضرر، قیمت پایین و تاثیر گذاری بالا است یکی از گرینه های مناسب برای تقویت کردن خاک کشاورزی به شمار می رود.

ویژگی های مهم زئولیت کشاورزی

4 نکته مهم در خرید زئولیت کشاورزی

زئولیت کشاورزی این ماده معدنی هم به صورت طبیعی و هم به صورت صنعتی نیز تولید و عرضه می شود. سنگ زئولیت در بسیاری از حوزه های کاری مختلف مانند کشاورزی، دامداری، تصفیه آب و … کارایی دارد. فروشندگان سنگ زئولیت کشاورزی در اکثر شهرهای کشور نیز این مواد را عرضه و به فروش می رسانند.

بازرگانی مفید هم از جمله این مراکز می باشد که در زمینه فروش سنگ زئولیت فعالیت دارد. سنگ معدنی کشاورزی هم از جمله محصولات پرفروش در این مرکز است. در ادامه این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با زئولیت سنگ کشاورزی آشنا کنیم.

نقش زئولیت کشاورزی در جذب آب و نگهداری رطوبت

سنگ زئولیت معدنی از ساختار متخلخلی نیز برخوردار است. سنگ معدنی زئولیت با توجه به این ساختاری که دارد می تواند حجم بالایی از آب موجود در خاک را در خود نگه داشته و جذب کند. این خاصیت سنگ زئولیت گاهی می تواند این حجم بالای آب را به مدت زمان طولانی در خود نگه داشته و سپس به مرور به خورد خاک بدهد.

زئولیت معدنی کشاورزی با آزادسازی تدریجی آب، سبب می شود آب به آسانی جذب گیاه شده و از اسراف و هدر رفتن آن هم جلوگیری خواهد شد. با تابیدن نور خورشید در زمان روشنایی، مقدار زیادی از رطوبت سطح خاک تبخیر می شود.

اما در طول شب با توجه به کم شدن دمای هوا، رطوبت موجود در محیط نیز توسط سنگ معدنی کشاورزی جذب می شود. با این روند کار زئولیت کشاورزی آب از دست رفته نیز مجددا جبران شده و بازخواهد گشت.

با این خاصیت و پروسه کاری که سنگ معدنی دارا می باشد، در مصرف آب کشاورزی هم بسیار صرفه جویی خواهد شد. در واقع در مناطق کم آب می توان تا ۵۰ درصد کاهش مصرف را به همراه داشت و کمبود آب را جبران کرد.

نقش زئولیت کشاورزی در مصرف کود های شیمیایی

درصدی از کود های ازته و پتاسیم دار بعد از این که در خاک های کشاورزی استفاده می شوند، به دلیل این که محلول هستند توسط آب های سطحی شسته می شوند و از بین می روند و یا حتی توسط همین آب ها به سطح عمقی خاک و پایین تر از ریشه نفوذ می کنند.

زئولیت کشاورزی می تواند میزان قابل توجهی از ازت و پتاسیم موجود در خاک و کود را جذب نماید. همچنین به دلیل دارا بودن ویژگی جذب کاتیونی شدید اآن ها را تا مدت زمان زیادی در خود نگه داری می کند. و به تدریج به خورد خاک می دهد. با این روند می توان در مصرف کود شیمیایی نیز صرفه جویی کرد. ضمن این که از آلودگی آب های کشاورزی هم جلوگیری به عمل خواهد آمد.

کاربرد زئولیت در افزایش بازدهی خاک کشاورزی؛ زئولیت کشاورزی می تواند باعث پایداری بیشتر خاک شود و حتی میزان اسیدیته آن را کنترل کند. بخش عمده ای از کانی های پتاس و فسفر که پایدار هستند و به راحتی جذب نمی شوند را می توان با استفاده از زئولیت کشاورزی قابل جذب کرد.

بدین شرح که همان طور که قبل تر نیز اشاره شد زئولیت کشاورزی دارای خاصیت تبادل یونی است، بنابراین این کانی ها را جذب کرده و سپس به خورد خاک می دهد. این امر موجب حاصل خیزی بیشتر خاک می شود.

مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی

4 نکته مهم در خرید زئولیت کشاورزی

زئولیت دارای خاصیت کاتیونی زیادی بوده، به همین سبب می تواند میزان زیادی از عناصر سمی را جذب کند و از ورود این مواد سمی به چرخه تغذیه جلوگیری کند. از دیگر مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی این است که باعث افزایش بازدهی تولید محصولات کشاورزی خواهد شد. این افزایش بازدهی بر روی تعداد محصولات و کیفیت آن ها است. که حتی تا ۴۰ درصد سبب رشد بیشتر صیفی جات می شود.

بد نیست بدانید که با ترکیب کردن کود حیوانی با مقدار مشخص شده ای از زئولیت میزان بهره وری کود حیوانی افزایش پیدا می کند. مواد مفیدی که درون کود وجود دارد به راحتی و به سرعت جذب زئولیت می شود. همین امر موجب جلوگیری از هدر رفت کود به واسطه آبیاری می شود. این ترکیبات جذب شده مفید به تدریج آزاد می شود و جذب گیاه خواهد شد. زئولیت کشاورزی می تواند اوره موجود در فضولات حیوانی را جذب کند؛ تا از صدمه های بعدی گیاه جلوگیری کرده باشد. حذف بوی نامطبوع، کم شدن میزان بیماری، از بین رفتن آفات از دیگر مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی است.

خرید عمده سنگ زئولیت کشاورزی

سنگ زئولیت به دلیل خواص گوناگونی که دارد، از جمله پاک‌سازی هوا و آب، جذب رطوبت و مواد آلاینده، حذف اکسیژن اضافی در فرایندهای شیمیایی و…، به‌عنوان یکی از محصولات پرطرف‌دار در صنعت به شمار می‌رود. برای خرید عمده سنگ زئولیت، ابتدا نیاز است تا به یک تأمین‌کننده معتبر و قابل‌اعتماد پیدا شود. پس از اینکه تأمین‌کننده مناسب پیدا شد، می‌توانید با آنها قیمت، شرایط پرداخت، تحویل کالا و سایر جزئیات تجاری را مذاکره کنید.

همچنین خرید عمده سنگ زئولیت می‌تواند به شما کمک کند تا در ساخت محصولات متنوع از جمله افزودنی‌های غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات شیمیایی و… هزینه‌های پایین‌تری داشته باشید و به‌صرفه‌ترین روش برای تأمین نیازهای خود بپردازید. در ادامه، آسان‌ترین روش برای خرید این محصول را به شما معرفی می‌کنیم.

خرید اینترنتی عمده زئولیت صادراتی

شما می توانید جهت خرید اینترنتی عمده زئولیت صادراتی با مجموعه مفید ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین محصولات در تماس باشید. مجموعه مفید تمامی محصولات خود را با قیمیتی مناسب و کیفیتی عالی به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سفارش یا محصولات با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×