» مطالب » اخبار کسب و کار » 8 راهکار مهم گوگل در مورد نوشتن متادیسکریپشن
Write a meta description
اخبار کسب و کار

8 راهکار مهم گوگل در مورد نوشتن متادیسکریپشن

بهمن 21, 1402 50148

گوگل گاهی وقت ها، نکات آموزشی ساده و اصولی خود را با کاربران سراسر جهان به اشتراک می‌گذارد. در یک سند اخیر که تازهٔ منتشر شده است، مثال‌هایی از متا دیسکریپشن‌های نامناسب و متا دیسکریپشن‌های مناسب آورده شده است که به خوبی می‌تواند نحوه نوشتن این بخش را به کاربران آموزش دهد.

گوگل توصیه می‌کند از چهار نوع متا دیسکریپشن “بد” زیر خودداری کنید:

  • فهرست کلمات کلیدی: به عنوان مثال برای یک سایت لوازم خیاطی، جایگزینی متا دیسکریپشن زیر را در نظر بگیرید: “جستجوی لوازم خیاطی با کیفیت و متنوع در فروشگاه آنلاین ما.”
  • توضیحات رایج و تکراری یا یکسان برای همه مقالات سایت: به عنوان مثال برای یک خبرگزاری، جایگزینی متا دیسکریپشن زیر را در نظر بگیرید: “آخرین اخبار محلی، ملی و بین‌المللی را در خبرگزاری معتبر ما دنبال کنید.”
  • توضیحاتی که خلاصه‌ای از صفحه ارائه نمی‌دهد: به عنوان مثال برای یک وبلاگ آموزش آشپزی، جایگزینی متا دیسکریپشن زیر را در نظر بگیرید: “با آشپزی و طبخ غذاهای خوشمزه و خانگی، هنر آشپزی را بهتر فرا بگیرید.”
  • توضیحات خیلی کوتاه: به عنوان مثال برای سایت فروش لوازم تحریر، جایگزینی متا دیسکریپشن زیر را در نظر بگیرید: “بازاریابی انحصاری لوازم تحریر با کیفیت بالا.”

اگر در متا دیسکریپشن خود از هریک از این نوع توضیحات استفاده می‌کنید، بهتر است آن‌ها را با توضیحات موثر و متناسبی از نوع‌های زیر جایگزین کنید.

گوگل در ادامه، از همان مثال‌ها استفاده می‌کند و با رعایت اصول ساده، متا دیسکریپشن بهتری ایجاد می‌کند.

  1. توضیحاتی در خصوص محصولات فروشی فروشگاه و جزئیاتی مانند ساعات کاری و مکان فروشگاه: “بهترین منبع برای تهیه لوازم دوخت بعدی شما. ساعات کاری از شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر. ما در منطقه لباس‌فروشان واقع شده‌ایم.”
  2. آوردن بخشی از مقاله خبری مورد نظر: “یک مرد مسن محلی با دزدیدن همه هدایای یک مهمانی قبل از برگزاری آن، شهر را در آشفتگی فرو برده است. برای به‌روزرسانی‌های لحظه‌ای در این زمینه، منتظر بمانید.”
  3. خلاصه کردن کل مطلب در جملات قابل فهم: “در یک ساعت یا کمتر، با راهنمای کامل یاد بگیرید چگونه تخم‌مرغ آبپز بپزید. روش‌های پخت عسلی، نیم‌پز، آب‌پزشده و سفت را بررسی کرده‌ایم.”
  4. آوردن توضیحات منحصربه‌فرد و باجزئیات: “این مداد مکانیکی خودتراش دست‌خط شما را بهبود خواهد بخشید. با گرافیت 2B و قابلیت پر شدن اتوماتیک. در دو رنگ صورتی وینتیج و زرد اتوبوسی موجود است. سفارش 50+ مداد و دریافت رایگان ارسال.”

به طور کلی، توصیه می‌شود در متا دیسکریپشن‌ها از توضیحات مفید و جذاب استفاده کنید تا جذب کاربران و ترافیک بیشتری به سایت خود داشته باشید. گوگل نیز از این نوع توضیحات مفید و جذاب در متا دیسکریپشن‌ها استفاده می‌کند تا بهترین نتیجه را برای سایت‌ها به دست آورد. به هر حال، توجه داشته باشید که این نکات کوچک مربوط به سئوی اولیه سایت هستند و برای بهبود عملکرد سایت در موتورهای جستجو مهم هستند، بدون درنظر گرفتن نوع فعالیت و محتوای سایت.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

shaterian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×