» مطالب » اخبار کسب و کار » بازاریابی دیجیتال » ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا
ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا
بازاریابی دیجیتال

ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا

آذر 7, 1402 40128

از زمانی که ChatGPT وارد عرصه شد، ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن همیشه در مرکز توجه اخبار تکنولوژی بوده‌اند. هرچند که هوش مصنوعی هنوز جهان را کنترل نکرده است، اما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می‌توانند به طور کامل مفید باشند. در شرایط مناسب، این ابزارهای هوش مصنوعی به شما کمک می‌کنند تا بهتر و سریع‌تر کار کنید و محتوای بهتری ایجاد کنید. البته، نظارت انسانی همچنان برای ارائه بهترین نتایج از این ابزارها ضروری است.

سوال اصلی این است: این ابزارهای هوش مصنوعی چگونه کار می‌کنند؟ اگر این سوال را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید، به شما ده‌ها گزینه با ویژگی‌های مشابه خواهد آمد. این تنوع ابزارها به دلیل استفاده از مدل‌های زبان بزرگ (LLM) است. بیشتر این برنامه‌ها در واقع از APIهای GPT-3 و GPT-4 OpenAI به عنوان پشتیبان استفاده می‌کنند و با افزودن ویژگی‌های خاص به آنها، به ابزارهای نوشتن هوش مصنوعی تبدیل شده‌اند. حتی می‌توانید به سادگی نسخه خود را از یک دستیار نوشتن هوش مصنوعی بدون نیاز به کدنویسی با استفاده از ادغام OpenAI Zapier ایجاد کنید.

البته این به معنای این نیست که هیچ یک از ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا ارزش استفاده ندارند. تمام این ابزارها گردش کار بهتری نسبت به ChatGPT یا زمین بازی OpenAI را ارائه می‌دهند و هر دو این امکان را به شما می‌دهند تا متن را با استفاده از GPT تولید کنید. اما تفاوت این برنامه‌ها در کیفیت خروجی آنها نیست. به جز چند استثنا، بدون توجه به برنامه ای که استفاده می کنید، نتایج بسیار مشابهی را دریافت خواهید کرد. چیزی که برنامه‌های موجود در این فهرست را برجسته می‌کند، این است که چگونه تولید متن با هوش مصنوعی را در یک جریان کاری واقعی ادغام می‌کنند.

حالا به مرور فهرست بهترین ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا بپردازیم:

Jasper
بسیاری افراد جاسپر را به عنوان بهترین ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا می‌شناسند که با ویژگی‌ها و کیفیت چشمگیر خود در بازار پیشتاز است. این ابزار ابتدا لازم است کلمات اولیه را در اختیار آن قرار دهید، سپس جاسپر کلمات را تجزیه و تحلیل کرده و عبارات، پاراگراف‌ها یا اسناد مورد نظر شما را بر اساس موضوع و لحن، تولید می‌کند. این ابزار قادر است یک مقاله ۱۵۰۰ کلمه‌ای را در چند ثانیه خلق کند.

پلتفرم جاسپر دارای بیش از ۵۰ قالب تولید محتوای هوش مصنوعی است؛ از جمله پست‌های وبلاگ، ایمیل، کپی بازاریابی، تبلیغات فیس بوک، تبلیغات گوگل، عنوان و توضیحات متا SEO، مطالب مطبوعاتی و موارد دیگر.

در اینجا به برخی از بهترین ویژگی‌های جاسپر نگاهی می‌اندازیم:

– بیش از ۱۱۰۰۰ فونت رایگان و ۲۵۰۰ دسته سبک نوشتاری
– پشتیبانی از بیش از ۲۵ زبان
– رابط کاربری تصویری
– دستیار برای نوشتن مطالب طولانی (۱۰۰۰+ کلمه)
– شناسایی عناصر کلیدی در متن (ضمایر، افعال، نام‌ها و غیره)

هوش مصنوعی حتی در حوزه پزشکی نیز فعالیت‌های بسیاری داشته است. اگر تمایل دارید، مقاله‌های هوش مصنوعی در حوزه پزشکی و سلامت را بخوانید.

البته این به معنای این نیست که هیچ یک از ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا، ارزش استفاده را ندارند. همه این ابزارها گردش کار بسیار بهتری نسبت به ChatGPT یا زمین بازی OpenAI ارائه می‌دهند، که هر دو به شما امکان می‌دهند متن را با GPT نیز تولید کنید. اما تفاوت این برنامه‌ها در کیفیت خروجی آنها نیست. به جز چند استثنا، بدون توجه به برنامه‌ای که استفاده می‌کنید، نتایج بسیار مشابهی را دریافت خواهید کرد. چیزی که برنامه‌های موجود در این فهرست را برجسته می‌کند، این است که چگونه تولید متن با هوش مصنوعی را در یک جریان کاری واقعی ادغام می‌کنند.

Anyword یک ابزار کپی رایت مبتنی بر داده است که برای بازاریابان طراحی شده است. این ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا، امکان تولید کپی موثر برای تبلیغات، ایمیل ها، صفحات فرود و محتوا را برای پلتفرم های مختلف فراهم می‌کند. وقتی صحبت از ایجاد تبلیغات می‌شود، انجام این کار برای تبلیغات فیس بوک، گوگل ادوردز، تبلیغات لینکدین و تبلیغات توییتر آسان است. البته برای محتوای طولانی‌تر، مانند ایجاد پست‌های وبلاگ، توضیحات محصول، توضیحات YouTube و موارد دیگر را نیز آسان می‌کنند.

ویژگی تمایز این ابزار این است که Anyword به بازاریابان خلاق قدرت می‌دهد تا با ارائه معیارهای پیش‌بینی‌کننده و بینش‌هایی درباره اینکه کدام بخشی از پیام برای چه کسی کار می‌کند، داده‌ها را به جعبه ابزار خود اضافه کنند.

INK
INK ترکیبی از نوشتن هوش مصنوعی و یک دستیار سئو برای کمک به توسعه محتوا است. SEO Assistant این ابزار به شما امکان می دهد محتوایی ایجاد کنید که در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد و ترافیک ارگانیک را هدایت کند. این کار از طریق یک سیستم هوش مصنوعی ثبت شده که محتوا را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کرده و در عین حال پیشنهادهایی برای بهبود نمرات سئو ارائه می دهد، به دست می آورد.

ویژگی دیگر این ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا، AI Co-Writing است که به تولید کپی با کارایی بالا کمک می کند. این هوش مصنوعی به کاربران در نوشتن، بازنویسی و ساده‌سازی جملات کمک می‌کند.

در اینجا به برخی از ویژگی های اصلی ویرایشگر INK نگاهی می اندازیم:

– بهینه سازی متا
– بهینه سازی تصویر از طریق فشرده سازی و تغییر اندازه
– تصحیح املا و دستور زبان
– قابلیت های AI-Writing، AI-Simplifying و AI-Expanding
– ادغام شونده در وردپرس

Neuraltext
هدف Neuraltext پوشش دادن کل فرآیند محتوا، از ایده‌پردازی تا اجرا، با استفاده از هوش مصنوعی است. این یک کپی رایتر هوش مصنوعی، ابزار محتوای سئو و ابزار تحقیق کلمات کلیدی است.

ابزارهای کپی‌نویسی هوش مصنوعی به شما این امکان را می‌دهند تا نسخه‌ای مؤثر برای کمپین‌های خود ایجاد کرده و ده‌ها تنوع ایجاد کنید. بیش از ۵۰ قالب آماده برای استفاده (تبلیغات فیس بوک، ایده های شعار، نوشتن بخش وبلاگ و غیره) نیز در این ابزار هست.

ابزارهای محتوای سئو به ایجاد محتوای خوب، با استفاده از داده های صفحاتی که قبلا در گوگل رتبه بندی شده اند کمک می کند. این روش کار می کند: یک کلمه کلیدی را وارد کنید و این ابزار به طور خودکار ۲۰ نتیجه برتر را در جستجوی گوگل بیرون می کشد و داده های مربوط به کلمات کلیدی پیشنهادی برای استفاده، موضوعاتی که باید پوشش داده شود، به چه سوالاتی باید پاسخ دهید و آمار را نشان می دهد.

Writesonic
اگر می‌خواهید کپی وب‌سایت و متن بازاریابی با کیفیت بالا تولید کنید، ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا Writesonic راه خوبی است. این ابزار شما را قادر می‌سازد تا پست‌های وبلاگ، توضیحات محصول و سرفصل‌های بازاریابی را به صورت خودکار ایجاد کنید. Writesonic همچنین به شما اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه انواع مختلفی از تبلیغات گوگل و فیس بوک را ایجاد کنید.

در اینجا به برخی از ویژگی‌های برتر Writesonic نگاهی می‌اندازیم:

– محتوای منحصر به فرد و طیف گسترده‌ای از موضوعات را در عرض چند ثانیه تولید می‌کند
– ابزار تصحیح گرامری داخلی
– محتوا برای پست‌های وبلاگ، تبلیغات، لندینگ پیج‌ها، توضیحات محصول و موارد دیگر تولید می‌کند
– بازنویسی و گسترش محتوا
– پشتیبانی از ۲۴ زبان

Writesonic
اگر می‌خواهید کپی وب‌سایت و متن بازاریابی با کیفیت بالا تولید کنید، ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا Writesonic راه خوبی است. این ابزار شما را قادر می‌سازد تا پست‌های وبلاگ، توضیحات محصول و سرفصل‌های بازاریابی را به صورت خودکار ایجاد کنید. Writesonic همچنین به شما اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه انواع مختلفی از تبلیغات گوگل و فیس بوک را ایجاد کنید.

در اینجا به برخی از ویژگی‌های برتر Writesonic نگاهی می‌اندازیم:

– محتوای منحصر به فرد و طیف گسترده‌ای از موضوعات را در عرض چند ثانیه تولید می‌کند
– ابزار تصحیح گرامری داخلی
– محتوا برای پست‌های وبلاگ، تبلیغات، لندینگ پیج‌ها، توضیحات محصول و موارد دیگر تولید می‌کند
– بازنویسی و گسترش محتوا
– پشتیبانی از ۲۴ زبان

Wordtune
Wordtune یکی از پیشرفته‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا در بازار است. این ابزار به جای اینکه فقط کارهایی مانند بررسی دستور زبان و بازنویسی را انجام دهد، برای درک زمینه واقعی و معنایی کلمات کار می‌کند. این فناوری به شما امکان می‌دهد تا از طریق فناوری NLP پیشرفته و مبتنی بر شبکه عصبی، محتوای جذاب‌تری بسازید.

پس از اینکه کلمات مورد نظر خود را به Wordtune ارائه کردید، این ابزار محتوا را نوشته، آن را بازنویسی می‌کند و در عین حال خوانایی متن را بهبود می‌بخشد.

در اینجا به برخی از چشمگیرترین ویژگی‌های Wordtune نگاهی می‌اندازیم:

– ویژگی خمیر هوشمند
– برای بازنویسی مقالات به تحلیل معنایی متکی است
– به شما کنترل کامل بر طول و سبک جمله می‌دهد
– با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ادغام می‌شود
– به طور کامل در فضای ابری است

Sudowrite
Sudowrite یک ابزار نوشتن منحصر به فرد است که به طور خاص برای نوشتن خلاقانه از جمله داستان کوتاه، رمان و فیلمنامه طراحی شده است.

برای مثال، برخی از چالش‌هایی که Sudowrite برای آن طراحی شده است، مسائلی است که اغلب نویسندگان خلاق با آن مواجه هستند.

نوشتن – مانند تکمیل خودکار در استروئیدها است. این ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا، کاراکترها، لحن و طرح شما را تجزیه و تحلیل کرده و ۳۰۰ کلمه بعدی را به سبک شما خلق می‌کند. حتی به شما گزینه‌هایی می‌دهد!

بوم – این ابزار باعث ایجاد پلات‌پوینت‌ها، اسرار شخصیت و پیچش‌های طرح شما می‌شود. همه الهامات و مراجع خود را در یک مکان ذخیره کنید.

Copy Shark
Copy Shark یک شرکت جدید است که نرم‌افزار مجهز به هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد که کپی تبلیغات، توضیحات محصول، نسخه فروش، پاراگراف‌های وبلاگ و اسکریپت‌های ویدیویی تولید می‌کند. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور خودکار یک کپی منحصر به فرد و شبیه انسان در چند ثانیه تولید کنند و از همه بهتر از بیش از ۱۰۰ زبان پشتیبانی می‌کند.

برخی از ابزارهای ارائه شده عبارتند از:

– توضیحات محصول از جمله برای Amazon & Etsy را ایجاد کنید
– تبلیغات گوگل با تبدیل بالا ایجاد کنید
– بازنویسی و بهبود محتوای موجود
– کپی فروش بالا شبیه انسان ایجاد می‌کند
– سرفصل‌های با تبدیل بالا ایجاد کنید
– پست‌های رسانه‌های اجتماعی
– مطالب مطبوعاتی ایجاد کنید
– اسکریپت‌های ویدئویی یوتیوب
– عناوین وبلاگ و محتوای کامل وبلاگ

آخرین ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا که در این مطلب به آن اشاره شده است، Sapling است، یک نرم‌افزار دستیار نوشتن هوش مصنوعی برای پلتفرم‌های پیام‌رسانی و CRM. این ابزار به‌ویژه برای تیم‌های فروش و پشتیبانی مفید بوده و به آنها کمک می‌کند تا پاسخ‌های منحصر به فرد برای هر مشتری بنویسند.

Sapling به یک الگوریتم یادگیری ماشینی برای تشخیص مشکلات و خطاهای زبان متکی است و این امکان را به آن می‌دهد که بسیار دقیق‌تر از ابزارهای غلط‌گیر املای سنتی باشد. همه اینها باعث ایجاد ارتباطات بهتر بین کسب و کارها و مشتریانشان می‌شود.

در اینجا برخی از بهترین ویژگی‌های این ابزار را مرور می‌کنیم:

– ویژگی تکمیل خودکار برای افزایش سرعت پاسخ‌ها
– ذخیره و بازیابی رایج‌ترین پاسخ‌های پرس و جو
– گزارش‌گیری متمرکز بر عملکرد
– امنیت بالا
– نصب سریع و آسان

ابزارهای نوشتن نرم‌افزار هوش مصنوعی زیادی در بازار وجود دارد که به افراد و کسب و کارها کمک می‌کند از اشتباهاتی که می‌تواند به برند آنها آسیب وارد کند اجتناب کنند. با پیشرفت‌های جدید در فناوری‌های هوش مصنوعی، این ابزارها برای تولید محتوای تازه و جذاب نیز بسیار مفید هستند. استفاده از یکی از این ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوا می‌تواند محتوای شما را به سطح بالاتری برساند و در عین حال باعث صرفه‌جویی در زمان و افزایش تولید شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

نویسنده سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×