» مطالب » اخبار کسب و کار » براساس گزارش Junipier Research ۲۲ درصد از هزینه‌کرد تبلیغات به‌وسیله Fraud دور ریخته می‌شود
گوگل
اخبار کسب و کار

براساس گزارش Junipier Research ۲۲ درصد از هزینه‌کرد تبلیغات به‌وسیله Fraud دور ریخته می‌شود

فروردین 8, 1403 1038

با توجه به یافته‌های موسسه‌ای در سال جاری، حدود ۸۴ میلیون دلار یا ۲۰ درصد از کل هزینه‌های تبلیغات آنلاین، به اثرات تقلبی هدر رفته است. یک پژوهش عمیق از سوی Junipier Research نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۲۸، این رقم به ۱۷۰ میلیارد دلار خواهد رسید. این مطالعه در ۴۵ کشور و هشت منطقه، از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸، بیش از ۷۸ هزار و هفتصد داده را مورد بررسی قرار داده است.

تبعات مالی تقلب‌ها و تأثیر آن در آینده

نتایج این تحقیق شامل موارد زیر است:

در سال جاری، ۲۲ درصد از بودجه مخصوص تبلیغات آنلاین برای تقلبات هدایت شده و به بی‌اثری رفته است.
۳۰ درصد از هزینه‌های مرتبط با تبلیغات گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۳ نیز به تقلبات پرداخته شده است.
پلتفرم‌هایی که برای کاهش تقلبات طراحی شده‌اند، قادر به بازیابی سالانه ۲۳ میلیارد دلار از هزینه‌های هدر رفته به دلیل تقلبات هستند.
این تحقیقات نشان می‌دهد که تقلبات مالی در حوزه تبلیغات آنلاین همچنان به یک چالش جدی تبدیل شده و تأثیرات آن بر جریان مالیاتی و سودآوری صنعت تبلیغات قابل توجه است. بنابراین، تلاش‌های بیشتری برای کنترل و کاهش این تقلبات و بازیابی هزینه‌های هدر رفته لازم است تا صنعت تبلیغات آنلاین بتواند به طور پایدار و پرسود عمل کند.

پلتفرم‌های کاهش تقلب و اهمیت آن‌ها

در این پژوهش، به بررسی راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از خسارات مالی ناشی از تقلبات پرداخته شده است. تا به امروز، تکنولوژی‌هایی به منظور متوقف کردن این تقلبات و بازیابی هزینه‌هایی که برای آن‌ها صرف شده است، توسعه یافته‌اند. این پلتفرم‌ها با استفاده از ردیابی تقلب، اقدامات پیشگیرانه مانند بلاک کردن فراد، قادرند از کمپین‌های تبلیغاتی و بودجه‌هایی که برای آن‌ها صرف می‌شود، محافظت کنند.

پلتفرم‌های تشخیص فراد با استفاده از ردیابی و تشخیص عوامل تقلب، قادرند از ادامه فعالیت‌های تقلبی در حوزه بازاریابی جلوگیری کنند. آن‌ها توانایی تشخیص ترافیک دروغین، ایمپرشن‌های ساختگی، کلیک و نرخ تبدیل تقلبی را دارا هستند و با این تشخیصات، از تقلبات در حوزه بازاریابی پیشگیری می‌کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

shaterian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×