» مطالب » اخبار کسب و کار » خرید انواع لامپ هالوژن از صنایع روشنایی تارا
هالوژن
اخبار کسب و کار

خرید انواع لامپ هالوژن از صنایع روشنایی تارا

دی 23, 1402 100197

لامپ هالوژن سقفی چیست؟

انواع لامپ هالوژن: لامپ هالوژن یک نوع لامپ روشنایی است که از جریان الکتریکی در یک فضای پر شده با گاز هالوژن تشکیل شده است. این لامپ ها دارای یک فیلامنت تنگستنی هستند که درون یک شیشه شفاف قرار دارد. این فیلامنت با تولید حرارت از طریق جریان الکتریکی، به محضر نقطه جوش آمده و نور را تولید می کند.

خرید انواع لامپ هالوژن سقفی پر نور توکار

لامپ های هالوژن دارای مزایایی نسبت به لامپ های فلورسنت و ال ای دی هستند. اولاً، نور تولید شده توسط لامپ های هالوژن بسیار شفاف و طبیعی است و به راحتی قابل تنظیم است. دوماً، عمر مفید این لامپ ها بیشتر است و در مقایسه با لامپ های فلورسنت و ال ای دی، نیاز به تعویض کمتری دارند. همچنین، خرید لامپ هالوژن بک لایت به طور گسترده ای در صنعت عکاسی و نمایشگاه ها استفاده می شوند، زیرا نور آنها بسیار قوی و دارای رنگی طبیعی است.

 

با این حال، لامپ های هالوژن نیز دارای محدودیت هایی هستند. اولاً، این لامپ ها حرارت زیادی تولید می کنند و برای استفاده در فضاهای بسته یا در نزدیکی اشیا حساس، ممکن است مناسب نباشند. ثانیاً، این لامپ ها به انرژی بیشتری نسبت به لامپ های فلورسنت و ال ای دی نیاز دارند و می توانند مصرف انرژی بالاتری داشته باشند.

خرید لامپ هالوژن

عملکرد انواع لامپ های هالوژنی

در این لامپ ها گاز هالوژن با دریافت جریان الکتریکی یک چرخه شیمیایی ایجاد می کند که باعث تبخیر تنگستن لامپ می شود. تنگستن تبخیر شده تحت تأثیر گرما از رشته بالا می‌آید و پس از چرخش در لامپ دوباره روی آن می‌نشیند. سایر لامپ های رشته ای تنگستن را روی لامپ رسوب می دهند، اما هالوژن ها این کار را نمی کنند. همین علت یاعث شده به این لامپ ها نور بیشتر و طول عمر بالایی می دهد.

لامپ های هالوژن تا 2500 ساعت و لامپ های رشته ای از 800 تا 1200 ساعت دوام دارند. علاوه بر این، لامپ های هالوژن می توانند در دمای بالاتر از لامپ های رشته ای کار کنند، بنابراین لامپ های هالوژن 250-300 وات را می توان در بازار یافت. کپسول کوارتز مورد استفاده در لامپ های هالوژن با فرم خاصی از شیشه ساخته شده است، در حالی که شیشه سنتی تر حاوی سایر رقیق کننده ها کوارتز خالص است که باعث می شود شیشه با مقاومت بیشتری کار کند.

خرید بهترین لامپ هالوژنی مهتابی و آفتابی سقفی تک و عمده

صنایع روشنایی تارا به عنوان تولید کننده انواع لامپ هالوژن های 7 وات، 8 وات، 9 وات و 10 وات، توانسته است با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب، سهم عمده ای از از بازار را به خود اختصاص دهد.

در نهایت، لامپ های هالوژن همچنین به عنوان یک گزینه مناسب برای نور پردازی در منازل و فضاهای داخلی استفاده می شوند. با توجه به مزایا و محدودیت های آنها، انتخاب نوع لامپ مناسب برای هر فضا نیاز خاص بستگی به عوامل مختلفی دارد. همچنین برای، خرید لامپ هالوژن دور شیشه  هم می توانید از وب سایت صنایع رونایی تارا دیدن فرمایید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

خبرنگار کسب و کار

عاشق دنیای مارکتینگ در اینترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×