» مطالب » اخبار کسب و کار » اخبار و رویداد ها » “استفاده هیجان‌انگیز از واقعیت مجازی در عمق دریاها توسط استارتاپ کیوریسکوپ”
"استفاده هیجان‌انگیز از واقعیت مجازی در عمق دریاها توسط استارتاپ کیوریسکوپ"
اخبار و رویداد ها

“استفاده هیجان‌انگیز از واقعیت مجازی در عمق دریاها توسط استارتاپ کیوریسکوپ”

دی 13, 1402 30157

در دهه اخیر، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به عنوان ابزاری جذاب در عرصه سرگرمی و بازار گیمینگ شناخته شده‌اند. محصولاتی نظیر اکولوس ریفت، پلی استیشن واقعیت مجازی، و حتی پوکیمون گو از این فناوری‌ها بهره‌مند شده‌اند.

استارتاپ “کیوریسکوپ” (Curiscope) با استفاده از واقعیت مجازی، تجربیات آموزشی جذاب و مفید ارائه می‌دهد و هدف آن این است که فناوری را در دسترس هر فردی قرار دهد. این استارتاپ در ژانویه ۲۰۱۶ توسط “اد بارتون” و “بن کید” تأسیس شده است.

هنگامی که صنعت بازی‌های ویدئویی به عنوان یکی از پیشوندهای استفاده از واقعیت مجازی ایستاده است، حوزه‌های دیگر نیز از این تحولات مجازی بهره‌مند می‌شوند، به خصوص در زمینه‌های آموزش و پرورش.

استفاده از فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی توسط کیوریسکوپ، علاوه بر سرگرمی، به تجربیات آموزشی نیز پرداخته است و افراد را ترغیب به یادگیری می‌کند.

“اد بارتون” که پیشتر توسعه‌دهنده وب و فیلم‌ساز بوده است، و “بن کید” که از هنرمندان تصویر سه‌بعدی است، با ایجاد این استارتاپ سعی در ترکیب سرگرمی واقعیت مجازی با تجربیات آموزشی دارند. اولین ویدئوی این استارتاپ، با بیش از ۲۹ میلیون بازدید، به یک تجربه واقعیت مجازی تبدیل شد و بیشترین تعداد بازدید را به دست آورد.

در اواخر سال‌های گذشته، دو نفر به نام‌های اد بارتون و بن کید تصمیم گرفتند تا استارتاپی به نام “کیوریسکوپ” (Curiscope) را راه بندازند. آنها اولین محصول خود را به نام “ویرچوالی-تی” معرفی کردند، یک تی‌شرت که با اتصال به اپلیکیشن، انیمیشن سه‌بعدی از اعضای داخلی بدن نشان می‌دهد. این محصول آموزشی جالب توانست با حمایت جمعی از طریق جمع‌سپاری، بیش از ۷۴هزار پوند سرمایه جذب کند و در اکتبر ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد.

با توفیق در این مرحله، کیوریسکوپ همکاری با شرکت اچ‌تی‌سی را شروع کرد و تجربه غواصی مجازی با نام “اپریشن اپکس” را ارائه داد. همچنین با شرکت دورلینگ کیندرسلی همکاری کرد و یک کتاب با تجربیات آموزشی واقعیت مجازی را منتشر کرد.

تا به امروز، این استارتاپ به مبلغ ۷۵۰هزار پوند سرمایه‌گذاری جذب کرده و قصد دارد تا فعالیت‌های خود را در آمریکا گسترش دهد. کیوریسکوپ در رسانه‌های معتبری چون فوربس نیز معرفی شده و از طریق کاتالوگی از محصولات، افراد را قادر به کسب اطلاعاتی درباره نقاط کمتر دیده شده جهان می‌کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

نویسنده سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×